Azalea Bonsai – نکات باغبانی سنتی

بونسای آزالیا از رایج ترین سازگاری های بونسای است که هنگام ورود بونسای از چین به ژاپن معرفی شد. این گیاه یکی از گیاهان زیبایی است که با باغبانی به سبک بونسای سازگار شده است. بونسای آزالیا عضوی از تیره Rhododendron است. این به سادگی نشان می دهد که بونسای آزالیا یک گیاه همیشه سبز است که خود را با سازه ای از نوع بوته سازگار می کند. ارتفاع بوته های کوچک به طور معمول کمتر از 6 فوت می شود. Azalea Rhododendron را می توان به 500 تا 900 گونه تقسیم کرد. از آنجا که آنها گلهای بسیار بزرگ  قیمت گل آزالیا  زیبایی را به نمایش می گذارند ، آنها سبکی بسیار خیره کننده و ظریف از گیاه بونسای را ارائه می دهند. این دلیل اصلی است که بونسای آزالیا بسیار مورد توجه باغبانان بونسای قرار گرفته است.

مراقبت از آزالیا بونسای

در اوج شرایط بسیار مهم است که از قرار دادن این گیاه در معرض آفتاب مستقیم در ماههای بهار و تابستان خودداری کنید. این گیاه پاداش تلاشهای شما برای قرار گرفتن در منطقه ای از نور خورشید فیلتر شده یا غیرمستقیم را خواهد داد. این گیاه در زمستان به داخل منزل نیازی ندارد و در واقع حتی در آب و هوای زمستان نیز می تواند در خارج از خانه عملکرد خوبی داشته باشد ، هرچند که به برخی از محافظت از شرایط سخت نیاز دارد. یک گلخانه در فضای باز می تواند نتایج زیبایی را ارائه دهد.

برای کسانی که می خواهند بونسای خود را در خانه در طول سال نگه دارند ، آزالیا کاملاً مناسب آن کاربرد است. یک پنجره خنک و نور کافی برای نگهداری آزالیا در داخل خانه در طول ماههای زمستان بهینه تلقی می شود ، همانطور که برای مه غبار مکرر و حفظ سطح رطوبت بالاتر ضروری است.

با در نظر گرفتن گزینه های آبیاری متوجه خواهید شد که گیاهان به آب باران واکنش بسیار خوبی نشان می دهند. جمع آوری آب باران به یک ظرف ذخیره سازی ، گیاهان سالم تری به شما پاداش می دهد. اگر ریشه خشک شود گیاه آزالیا بونسای به سرعت خراب می شود بنابراین باید رطوبت را همیشه در خاک حفظ کنید.

شما در صورت لزوم برای حفظ فضای مناسب برای رشد کامل ریشه از بهره برداری مجدد بهره مند خواهید شد و باید خاک را کنترل کنید تا از میزان اسیدیته کمی بالاتر از آزالیا اطمینان حاصل کنید. تعادل PH باید 4.5 تا 5.5 باشد. بهتر است از خاکی که مخصوص آزالیاس طراحی شده استفاده کنید. پس از از بین رفتن گلها ، بارگیری مجدد باید در بهار انجام شود. برای بارگیری مجدد بونسای آزالیا هر دو یا سه سال یکبار بارگیری مجدد به صورت سالانه انجام می شود.